Telefon: 514 836 524, email: oszuszanietomy@gmail.com

Osuszanie mieszkań i domów

Osuszanie budynków jak również kamienic, garaży, obiektów przemysłowych lub innych całych obiektów świadczymy w Warszawie i na obszarze województwa mazowieckiego ,łódzkiego i okolic. Oferujemy osuszanie budynków kondensacyjne oraz osuszanie budynków po zalaniu, które najczęściej jest spowodowane na skutek powodzi lub intensywnych opadów deszczu. Obiekty takie wymagają możliwie szybkiego przywrócenia stanu sprzed szkody, gdyż jest to związane z niemożliwością korzystania z obiektu przez większą liczbę ludzi.

Obecnie przy dużym nagromadzeniu budynków nawet średniej wielkości deszcz może powodować zalewanie garaży, klatek schodowych, lub szachtów windowych, wynika to z faktu, że większość kanalizacji deszczowej nie jest odpowiednio często konserwowana i udrażniana i nie jest w stanie przyjąć na raz dużej ilości wody opadowej.

Duże powierzchnie dachów tworzą wielkie zlewnie, z których woda jest często przekierowywana do kanalizacji o niewystarczającej możliwości odbioru wody. Wtedy bardzo często dochodzi do dużych powierzchniowo zalań w budynkach lub halach przemysłowych.

Osuszanie budynków kondensacyjne przeprowadza się zawsze w takim przypadku wraz z wmuszeniem odpowiedniej cyrkulacji powietrza, ale najczęściej również towarzyszy temu proces osuszania podposadzkowego lub między stropowego, gdyż wlewająca się woda często w tych warstwach znajduje swoje ujście. Każdy proces osuszania budynku powinien być poprzedzony wykonaniem na obiekcie niezbędnych pomiarów parametrów substancji budowlanej tj. zawilgocenia ścian i posadzek, oraz doborem odpowiedniej technologii.

Do tego celu niezbędne jest posiadanie odpowiednich urządzeń pomiarowych, wiedzy i doświadczenia, jak w sposób nieuciążliwy przeprowadzić konieczne pomiary. Zbagatelizowanie tego problemu w chwili jego wykrycia może spowodować odrzucenie przez ubezpieczyciela roszczenia wypłaty odszkodowania. Szkoda będzie się powiększać, następować będzie degradacja mienia, a ewentualna późniejsza restytucja będzie trwała dłużej i będzie bardziej kosztowna. W takich przypadkach zalecane jest powierzenie rozwiązania problemu specjalistycznej firmie, która da gwarancję minimalizacji całkowitych kosztów.

OSUSZANIE BUDYNKÓW DAJE NASTĘPUJĄCE KORZYŚCI:

  • szybkie przywrócenie stanu obiektu sprzed szkody i możliwość jego normalnego użytkowania
  • zatrzymanie procesu degradacji substancji budowlanej
  • zapobieganiu powstawaniu zarodników pleśni i grzybów, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka
  • zmniejszeniu i usunięciu nieprzyjemnego zapachu po zalaniu
  • minimalizacja prac remontowych

Osuszanie podposadzkowe warstwy izolacji jastrychowej.

 

Woda podczas zalania potrafi nasączyć ściany, podłogi oraz elementy wyposażenia wnętrza. W przypadku elementów odkrytych woda może swobodnie odparowywać. Gorzej jest w przypadku powierzchni zakrytych lub warstwowych. Woda odparuje ze ściany na której nie ma żadnych warstw blokujących to odparowanie. Takimi warstwami mogą być tapety, boazerie, glazury czy farby wodoodporne. Dokładnie tak samo będzie w przypadku potrzeby osuszenia podłogi- posadzki. Osuszyć musimy przecież każdą warstwę, która pobrała wilgoć. W przypadku starych technologi posadzek i wykończenia podłóg sprawa jest dość prosta. Usuwamy wierzchnią warstwę np wykładziny pod którą jest już np beton. Stawiamy osuszacze wspomagające oraz przyspieszające osuszanie i za około 2 tygodnie możemy rozpocząć prace remontowe. Podobnie jest w przypadku ściany z której możemy zerwać tapetę. 

Prawdziwy problem z doborem technologii osuszania zaczyna się w przypadku podłóg wielowarstwowych. Ponieważ pod każdą warstwą może znajdować się woda to należy każdą z tych warstw dokładnie osuszyć. Jeśli pod podłogą zostanie nawet minimalna ilość wilgoci może to doprowadzić do korozji materiałów, gnicia oraz przede wszystkim do namnażania się pleśni i grzybów budowlanych. Wilgoć sprzyja również zalęganiu się różnego rodzaju robaków i insektów. Butwienie doprowadzi oczywiści do wytworzenia się nieprzyjemnego zapachu zgnilizny, który jest bardzo trudny do usunięcia nawet metodą ozonowania. 

Większość z nas pomyśli, że przecież najlepiej oraz najłatwiej jest usunąć poszczególne zalane powierzchnie. Oczywiście w przypadku ewidentnie zniszczonej podłodze drewnianej czy laminowanej (tak zwanej Szwedzkiej ) faktycznie i tak wskazane będzie jej usunięcie oraz utylizacja. Taka podłoga nasączona wodą automatycznie zaczyna puchnąć, krzywić się i rozwarstwiać. Wobec tego nie ma najmniejszego sensu ratowanie takiej podłogi. Jednak w przypadku płytek ceramicznych które są odporne na wodę usuwanie ich nie ma żadnego sensu. Niestety aby dotrzeć do warstw położonych pod glazurą musimy ją usunąć. Istnieje jednak kilka metod pomagających wyciągnąć wodę spod warstw, których nie chcemy usuwać. Niestety, nie są to metody całkowicie eliminujące potrzebę uszkodzenia wierzchnich warstw. Stosując metodę osuszania międzywarstwowego należy wywiercić wiele otworów w posadzce, które umożliwią wprowadzenie rur od specjalistycznych zestawów osuszających. Zgodnie z tym niejako uszkodzeniu i tak ulegnie spora powierzchnia warstwy, którą chcemy uratować. Natomiast uchronimy się przed całkowitym usuwaniem warstwy, remontem i dużym bałaganem. Zachowamy również pozostałe warstwy podłogi. 

Wybór metody usunięcia wilgoci pomiędzy tradycyjnym osuszaniem za pomocą osuszaczy kondensacyjnych lub zestawów do osuszenia warstwowego motywowany może być wieloma względami. Specjalistyczne zestawy do osuszania warstwowego mają za zadanie wtłaczanie w wywiercone otwory gorącego powietrza oraz jednoczesne odsysanie wody spod zalanych warstw. Natomiast osuszacze kondensacyjne są w stanie również osuszyć mieszkanie po zalaniu jednak inną technologią. Na pewno ważnym aspektem będzie czas i koszty osuszania. Wyliczając koszty samego osuszania oraz remontu musimy uwzględnić wiele czynników:

  • czy wolimy dla pewności usunąć wszystkie warstwy podłogi ponieważ jest to według nas metoda bardziej pewna i skuteczna- aspekt psychologiczny;
  • na ile woda zdążyła uszkodzić poszczególne warstwy oraz które warstwy i tak musimy utylizować;
  • a może i tak już chcieliśmy usunąć np. stare podłogi laminowane czy kafelki a zalanie przyspieszyło decyzję o remoncie;
  • motywuje nas potrzeba stałego przebywania w pomieszczeniach a osuszanie musi przebiegać w miarę czysto bez bałaganu remontowego;
  • otwory wykonane na poczet osuszania warstwowego mogą być tak zlokalizowane, że potem będziemy mogli je łatwo zakamuflować;

Musimy pamiętać, że osuszanie warstwowe jest obecnie metodą jeszcze stosunkowo drogą w porównaniu z tradycyjnym usuwaniem wilgoci osuszaczami kondensacyjnymi. Oczywiście jeśli jesteśmy ubezpieczeni a likwidator szkody faktycznie pokryje wszystkie koszty osuszania to nie musimy martwić się wydatkami. Jednak i w takim przypadku znowu możemy rozważyć możliwość remontu i położenia nowej podłogi na koszt firmy ubezpieczeniowej w myśl zasady po co remontować i odświeżać "stare". Rozważyć i kalkulować musimy więc każdy aspekt osuszania po zalaniu naszych mieszkań i domów. Czasem koszt osuszanie warstwowego- podposadzkowego może być podobny do kosztu usunięcia starych warstw podłoża i ułożenia go na nowo uwzględniając nowe technologie i modę w wystroju wnętrz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Michał Sokołowski

  • O firmie

    Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w osuszaniu po wszelkich rodzajach zalań. Osuszamy ściany ,sufity oraz stosujemy osuszanie ciśnieniowe tzw. podposadzkowe, aby w pełni wysuszyć nieruchomość.

  • Na czym pracujemy?

    Korzystamy tylko z najlepszego sprzętu, nasze zaplecze maszynowe liczy ponad 60 urządzeń co pozwala nam podejść niezwykle kompleksowo do zleconej nam pracy.

  • Jakie miasta obsługujemy

    Działamy na terenie Warszawa, Poznania, Gdańska, Łodzi, Lublina.

  • Ile to kosztuje?

    Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, więc jeśli chcesz umowić się na bezpłatną wizytę naszego specjalisty, zadzwoń!

Pełna dostępność

Nasi specjaliści są dostępni 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Służymy pomocą na każdym etapie zalania, od oceny stanu faktycznego po osuszanie oraz wykonanie niezbędnych protokołów.

więcej >

Wyspecjalizowany personel

Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w osuszaniu po wszelkich rodzajach zalań. Osuszamy ściany ,sufity oraz stosujemy osuszanie ciśnieniowe tzw. podposadzkowe, aby w pełni wysuszyć nieruchomość.

więcej >

Konkurencyjne ceny

OsuszanieToMy gwarantujemy najbardziej przystępne ceny dla usług osuszania jak i wypożyczania sprzętu do osuszania, które na rynku znajdą Państwo z pewnością w dużo większych cenach.

więcej >

Najlepsza oferta

OsuszanieToMy gwarantuje kompleksową usługę osuszania. W portfolio mamy także ozonowanie powierzchni i całych budynków. Inwestujemy w sprzęt i w doświadczony personel.

więcej >

Pomagamy w załatwieniu formalności
w towarzystwach ubezpieczeniowych